7. jūnijā arī Sunākstes baznīcā notiks “Baznīcu nakts” pasākums

Piektdien, 7. jūnijā, Sēlijā un citviet Latvijā, norisināsies kultūras notikums “Baznīcu nakts”. Tā kļuvusi par ikgadēju garīgās kultūras notikumu, kas notiek mjau sesto gadu.
Baznīcu nakti kopīgi rīko Latvijas kristīgo konfesiju draudzes. Ikviens cilvēks ir aicināts atklāt notikuma īpašo skaistumu un nozīmi. Tā ir satikšanās ar skaistumu baznīcas kultūras, mākslas un garīgo vērtību mantojumā. “Gaisma ir nākusi pasaulē” – vārdi no Jāņa evaņģēlija ir Baznīcu nakts moto un notikuma īpašās pievilcības avots. Baznīcu nakts aicina šo Gaismu piedzīvot – sastapties ar Dieva skaistumu Latvijas baznīcās, cilvēkos un katram savā dvēselē.
Šogad Baznīcu nakts vienojošā tēma ir Draudzība. Tas ir aicinājums gan personīgi, gan kā kopienai pārdomāt un pieredzēt, cik svarīgi ir ar tuvāko dalīties tajā, kas Tev ir vērtīgs. Līdzās draudzības tēmai Baznīcu nakts veidotāji 2019. gadā aicina Latvijas draudzes apzināt ar draudzes vēsturi saistītos Latvijas Neatkarības kara jeb Brīvības cīņu notikumus un cilvēkus, kuri cīņā par Latvijas neatkarību gan pirms 100 gadiem, gan vēlākos laikos piepildīja Jēzus sacīto: “Nevienam nav lielākas mīlestības par to, ja kāds savu dzīvību atdod par saviem draugiem” (Jāņa 15:13).
“Baznīcu nakts” pasākumi notiks Neretā, Ērberģē, Secē, Jēkabpilī, Aknīstē, Ilūkstē un Lašos. “Baznīcu nakts” norisināsies arī Sunākstes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā:

  •  18.00–18.30 Gadsimtiem sena mūzika Viesītes Bērnu mūzikas skolas audzēkņu izpildījumā;
  • 19.00–19.30 Tu esi gaidīts – Jaunjelgavas evaņģēliski luteriskās draudzes ansamblis ar garīgām baznīcas dziesmām ( n0 Baznīcas dziesmu grāmatas);
  • 19.30-–20.30 Bērniem “Gaisma ir nākusi pasaulē” – radošās darbnīcas un iepazīšanās ar baznīcas parku. Tradicionālās izjādes ar Sunākstes zirgkopes Simonas zirgiem;
  • Pieaugušajiem vietējā novadpētnieka Andra Šinkes sagatavotā izstāde un lekcija “Ieskats Sunākstes baznīcas 450 gadu vēsturē”. Baznīcā arī savākto materiālu izstāde.
  • 20.30–21.00 Svētbrīdis baznīcā, pieminot Sunākstes draudzes un visas valsts brīvības aizstāvjus. Ziedu nolikšana pie Lāčplēša ordeņa kavaliera R. Okmaņa kapa Baznīcas kapos;
  • 21.30 Tēzē lūgšana.

Vakara gaitā Sunākstes baznīcas dārzā kopēja sadraudzība Zaļumu bārā (ikviens tiek cienāts ar draudzes locekļu sarūpēto cienastu – aukstā zupa, zaļumi, pīrādziņi, mājas siers u.c našķi).

Baznīcu nakts notikuma programma Sēlijā ir pieejama šeit:
https://baznicunakts.lv/selija/ Pulksten 21.00 visās baznīcās ļaudis ir aicināti vienoties
kopīgā Tēvreizes lūgšanā.

Sagatavoja Jānis Dzimtais
Viesītes muzeja „Sēlija” izglītojošā darba
un darba ar apmeklētājiem speciālists

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »