Noderīga informācija

No 1. aprīļa spēkā stājas jauna valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība; plānotais pacientu ietaupījums – līdz 25 miljoniem eiro gadā

Sākot no 1. aprīļa, Latvijā spēkā stājas Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rekomendēta valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība. Tā paredz, ka ārsti Latvijā, tāpat kā Igaunijā, Lietuvā un tādās turīgās valstīs kā Vācijā, Somijā, Nīderlandē, Dānijā, Zviedrijā un citās Eiropas valstīs, kompensējamo zāļu A saraksta receptēs norādīs zāļu aktīvo vielu, nevis zāļu nosaukumu. Savukārt aptiekās no vienādas iedarbības zālēm pacientam izsniegs tās zāles, kurām ir zemākā maksa. Šādu prasību paredz Ministru
kabineta noteikumi par kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču apmaksas kārtību(1) ,lai Latvija pārņemtu Eiropas praksi zāļu izrakstīšanā, kā arī novērstu situāciju, kad pacientiem jāiegādājas dārgākās zāles, ik gadu pārmaksājot ap 25 miljoniem eiro, lai arī zemākas cenas zāles ir tikpat kvalitatīvas un drošas un ar tādu pašu ārstniecisko iedarbību.

Aizkraukles apriņķa koru 2020.gada skates – koncerta nolikums

2020.gada 30.maijā Vīgantes parka estrādē, Jaunjelgavas novada Tautas mākslas svētku ietvaros, plānots rīkot Aizkraukles koru apriņķa skati-koncertu. To  rīko Jaunjelgavas novada pašvaldība, sadarbībā ar Staburaga pagastu, citām  Aizkraukles apriņķa pašvaldībām. Skates nolikumu var lasīt šeit.

Nekustamā īpašuma izsoles paziņojums

Jaunjelgavas novada dome atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli pārdod nekustamo īpašumu Meža iela 4C, kadastra numurs 3207 002 1614, Jaunjelgavā, Jaunjelgavas novadā, ar kopējo platību 2,3543 ha  .

  • Izsoles sākumcena – 23 463,34 euro (divdesmit trīs tūkstoši četri simti sešdesmit trīs euro un 34 centi), 
  • dalības maksa – 20 euro,
  • izsoles solis – ne mazāk kā 50,00 euro,
  • izsoles nodrošinājums – 10% (desmit procentu) apmērā no izsoles sākumcenas;
  • izsoles vieta – Jaunjelgavas novada dome, sēžu zāle, Lāčplēša iela 11, Jaunjelgavā, Jaunjelgavas novadā

Izsole notiks 2020.gada 15.maijā plkst. 11.00  Jaunjelgavas novada domes administrācijas ēkas 2.stāva zālē (Lāčplēša ielā 11, Jaunjelgava, Jaunjelgavas novads).

Izsolei var pieteikties Jaunjelgavas novada domē, elektroniski vai klientu apkalpošanas telpā (1. stāvā, Lāčplēša iela 11, Jaunjelgavā, Jaunjelgavas novadā) līdz 2020. gada 12.maija plkst. 16.00.

Izsoles noteikumus var izlasīt Jaunjelgavas novada domē un Jaunjelgavas novada domes interneta mājaslapā : www.jaunjelgava.lv.

VID izmaksā dīkstāves pabalstu COVID-19 krīzes skarto uzņēmumu darbiniekiem

Lai operatīvi reaģētu uz COVID-19 krīzes izraisītajām ekonomiskajām sekām un sniegtu atbalstu nozarēm, uzņēmumiem un to darbiniekiem, ir pieņemts likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”, kas paredz virkni atbalsta pasākumu uzņēmumiem, to darbiniekiem un saimnieciskās darbības veicējiem. Viens no būtiskākajiem – dīkstāves pabalsta izmaksa dīkstāvē esošo uzņēmumu darbiniekiem.

Kopsavilkums: atbalsta pasākumi nodokļu jomā COVID-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem

Lai operatīvi reaģētu uz COVID-19 krīzes izraisītajām ekonomiskajām sekām un sniegtu atbalstu nozarēm, uzņēmumiem un to darbiniekiem, šī gada 20. martā ir pieņemts vienots likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”. Tas paredz virkni atbalsta pasākumus nodokļu jomā uzņēmumiem, to darbiniekiem un saimnieciskās darbības veicējiem, ko turpmāk nodrošina Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Piešķirts finansējums zivju resursu pavairošanai un atražošanai

24. un 25. martā Zivju fonda padomes neklātienes sēdē, izmantojot elektronisko saziņu, tika izskatīti pasākumam “Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpēs un  ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldību  īpašumā, kā arī privātajās upēs, kurās ir atļauta makšķerēšana” 2020. gada 1. kārtā iesniegtie 72 projekti. Pasākuma kārtai izsludinātais Zivju fonda finansējums ir 270 000 eiro.

Sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim” 2020

Sagaidot pavasari, 12. martā biedrība “Zemgales Laiks Ziedonim” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” un Jelgavas novada pašvaldību turpina iesākto tradīciju un izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim”. Apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē un izglītībā, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, bērniem un jauniešiem, par dzīvi mākslā. Pieteikšanās līdz 20. aprīlim, taču laureātu paziņošana notiks apbalvošanas ceremonijā Jēkabnieku kultūras namā 29. maijā.

Turpmāk informāciju par COVID-19 negatīviem rezultātiem iedzīvotāji saņems E-veselības portālā

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka turpmāk iedzīvotāji, kuri nodevuši analīzes COVID-19 infekcijas noteikšanai un to rezultāts būs negatīvs, informāciju saņems un varēs apskatīt E-veselības portālā, savukārt, pozitīva rezultāta gadījumā joprojām darbosies iepriekšējā kārtība, kad iedzīvotājiem zvana Slimību un profilakses centra speciālists. Šāda kārtība ieviesta, lai padarītu darbu mērķtiecīgāku un atslogotu iesaistītos cilvēkresursus, jo iepriekš jebkāda rezultāta gadījumā, ikviens saņēma individuālu zvanu.

No 27. marta tiks ierobežots pasažieru skaits vienā autobusā, tādējādi nodrošinot lielāku distanci starp pasažieriem

Balstoties uz satiksmes ministra rīkojumu vīrusa Covid-19 izplatīšanās riska mazināšanai, no piektdienas, 2020. gada 27. marta, uz ārkārtējās situācijas laiku reģionālajos maršrutos tiks ierobežots pārvadāto pasažieru skaits vienā autobusā, tādējādi nodrošinot lielāku distanci starp pasažieriem. Plānots, ka autobusā katra otrā sēdvieta, kuru nedrīkstēs ieņemt, būs iezīmēta. Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt sava brauciena nepieciešamību sabiedriskajā transportā!

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »