Kategorija: Projekti

Zemgales piedāvājumā tūristiem – aizvien vairāk starptautisku maršrutu

Zemgales Plānošanas reģionā (ZPR) vairāku gadu intensīvs darbs pārrobežu sadarbības programmas atbalstīto projektu ieviešanā, arī tūrisma nozares attīstībā vainagojies ar virkni jaunu produktu piedāvājumu – starptautiskiem tūrisma maršrutiem, kas aptver gan teritorijas centrālo daļu, gan Sēlijas apvidu un ietiecas kaimiņzemes Lietuvas pierobežā.
Iekļaujoties starptautiskajā kultūras tūrisma maršrutā “Baltu ceļš” ar vairāk nekā 110 objektiem, zemgaliešu aprūpē ir maršruta kartē un ceļvedī iezīmētais, tā dēvētais Zemgaļu un Sēļu loks. Izvēloties šo piedāvājumu, ceļotājus gaida iepazīšanās ar senām kulta vietām – avotiem, dižkokiem, mežiem, ezeriem, kalniem, alām, akmeņiem, ar arheoloģiskajām liecībām, kas glabājas vietējos muzejos un ekspozīcijās, ar  amatniecības centiem un amatu prasmēm, ar seniem pilskalniem, parkiem un dabas takām, kā arī ar lieliskiem cilvēkiem – zemgaļu un sēļu
tradīciju glabātājiem un kopējiem. Ar minēto maršrutu jau iepazinušiem Latvijas un Lietuvas žurnālisti, tūrisma operatori un gidi, par to vēstī vairākās svešvalodās izdotā karte, ceļvedis un video stāsts.

Bauskas novadā norisināsies projekta “SocQuality” noslēguma konference

Bauskas novada Ceraukstes pagasta atpūtas kompleksā “Rožamalas” 15. janvārī norisināsies projekta “SocQuality” noslēguma konference “Sociālo pakalpojumu un iekļaušanas pasākumu kvalitāte reģionos – iespējas un izaicinājumi”.
Konferenci atklās Aivars Okmanis, Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs, un Vaida Aleknavičienė, Jonišķu rajona pašvaldības mēra vietniece. Konferences pirmajā daļā Ieva Zeiferte, projekta “Sociālo pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošana Vidusbaltijas reģionā (SocQuality)” vadītāja iepazīstinās ar tā rezultātiem, secinājumiem un ierosinājumiem nākamajam plānošanas periodam. LR Labklājības ministrijas pārstāves Sigita Rozentāle un Agnese Jurjāne stāstīs par sociālo pakalpojumu attīstības politikas pamatnostādnēm 2021.-2027. periodam un to kvalitāti regulējošajiem normatīvajiem aktiem, pakalpojumu reģistrācijas prasībām un plānotajiem uzlabojumiem. Dace Strautkalne, sociālo pakalpojumu koordinatore Zemgales Plānošanas reģionā, vēstīs par reģiona sociālo pakalpojumu attīstību un deinstitucionalizācijas procesa progresu, bet Aija Rieba, Sociālo pakalpojumu sniedzēju pašnovērtējuma metodikas konsultante, ziņos par “Sociālo pakalpojumu sniedzēju pašnovērtējuma metodikas” ieviešanu projekta partneru institūcijās. Pirmās daļas noslēgumā ZPR izpilddirektors Valdis Veips un Aija Rieba projektu partneru institūcijām pasniegs apliecinājumus par pašnovērtējuma veikšanu un metodikas ieviešanu.

Aicina uz nodarbībām par veselīgu uzturu

Ceļojums profesiju pasaulē

06.12.2019.

Projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros uzsākta arī otra karjeras atbalsta pasākuma “Ceļojums profesiju pasaulē” realizācija. Novada vispārizglītojošo skolu 1.-6. klašu skolēniem, dodoties ekskursijās uz  dažādiem uzņēmumiem, būs iespēja pēc izvēles iepazīt profesijas un darbu kādā no nozarēm – poligrāfija, māksla un kultūra, veselības aprūpe, zinātne un pētniecība.
Pirmie 4. decembrī ekskursijā uz “Zvaigzne ABC” tipogrāfiju devās Jaunjelgavas vidusskolas 3. klase. Viņi izvēlējās iepazīt profesijas, kas atbildīgas par grāmatu izdošanu, sākot no tās autora, līdz pat gatavai grāmatai, kā arī izzināt grāmatu tapšanas procesu. Vispirms skolēni izstaigāja un iepazina darbu tipogrāfijā, tad noklausījās interaktīvu stāstījumu par tipogrāfiju un grāmatu izdošanu, bet noslēgumā iepazina grāmatu klāstu izdevniecības veikalā.

Iepazīstam tehniskās zinātnes atraktīvā veidā

20.11.2019.

Ir uzsākta šī mācību gada karjeras atbalsta pasākumu plāna realizācija mūsu novadā (Projekts Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”).

19.un 20. novembrī pie Jaunjelgavas vidusskolas piestāja mobilā demonstrāciju laboratorija “TehnoBuss”. Novada 8. – 12. klašu skolēniem bija iespēja vienkopus iegūt daudzpusīgu informāciju par inženierzinātnēm, īpaši mašīnbūves un metālapstrādes nozarēm.
Jaunieši iepazina karjeras iespējas mehatronikas, metālapstrādes, mašīnbūves, elektronikas, siltumtehnikas jomās, kā arī metinātāja profesiju. Noskaidrojās, ka lai gan šīs izklausās vīrišķīgas nozares, mūsdienu moderno tehnoloģiju laikmetā arī meitenēm ir iespējas tajās darboties.
18 m garais autobuss ir aprīkots ar programmējamiem CNC metāla apstrādes darba galdiem (frēze un virpa), metināšanas izmēģinājumu stendu, automatizācijas mini-rūpnīcas „Festo” mezglu, pneimatikas eksperimentu „Festo” stendu, 3D printeri (darba materiāls PLC), zobratu mehānikas un dinamo stendu, multimediju sistēmām – 23” planšetdatoriem ar pieeju internetam un specializētām datu bāzēm.
Ar visām šīm ierīcēm skolēni tika iepazīstināti un varēja arī paši darboties izmēģinot kā tas ir būt inženierim vai metinātājam. “TehnoBusa” prezentācijā piedalījās  arī skolotāji.

Jaunjelgavas vidusskolā viesosies Horvātijas, Slovēnijas un Spānijas skolotāji

Nākošajā nedēļā no 26. līdz 29.novembrim Erasmus+ projekta  „Birds have to fly!” jeb “Putniem ir jālido!” ietvaros Jaunjelgavas vidusskolā viesosies seši skolotāji no projekta partnerības skolām Horvātijā, Slovēnijā un Spānijā. Skolotāji apmeklēs atklātās stundas, smeloties jaunu un lietderīgu pieredzi, kas noderēs turpmākajā darbā partnerību skolās. Jaunjelgavas vidusskolas skolēniem un skolotājiem tā būs iespēja stāstīt par mūsu skolu un tās sasniegumiem, nest skolas vārdu tālāk Eiropas kontekstā, gūt jaunas zināšānas par citu skolu dzīvi Eiropā. Mūsu skolēni gatavo prezentācijas ne tikai par Jaunjelgavas vidusskolu, bet arī par mūsu Balto cielavu un putnu migrāciju kopumā. Aktīvākajiem, darbīgākajiem un ieinteresētajiem projekta gaitā skolēniem būs iespēja apmeklēt šīs skolas projekta gaitā, protams, arī iegūt jaunus draugus un paplašināt savu redzesloku

Lekcija topošajiem vecākiem Jaunjelgavā

Lekcija un praktiska nodarbība par veselīgu uzturu Jaunjelgavā

Aktualitātes karjeras izglītībā maijā.

Ir noslēdzies vēl viens mācību gads. Projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros jau trešais.
Arī maijā Jaunjelgavas novada skolēni piedalījās dažādos karjeras atbalsta pasākumos. 9. maijā Daudzeses, Sunākstes un Seces jaunieši devās uz “Skills Latvia 2019”. Tas ir nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kurā piedalās 219 labākie Latvijas profesionālo skolu audzēkņi 19 dažādos prasmju konkursos. Skatītāju klātbūtnē sarežģītus uzdevumus veic jaunie galdnieki, elektriķi, flīzētāji, santehniķi, pavāri, viesmīļi, datorspeciālisti, šuvēji, modelētāji, dizaineri un vēl citu profesiju pārstāvji.
Paralēli konkursantu vērojumam, skolēni piedalījās Profesiju parādē, kur varēja izmēģināt savu nākotnes profesiju un profesionālās prasmes.  Iepazīt multimediju speciālistu, programmētāju, būvnieku, vizāžistu, robežsargu, karavīru un daudzu citu profesiju aizkulises.

Zinību diena Jaunjelgavas vidusskolā

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »