Kategorija: Sabiedrība

VUGD aicina bērnus piedalīties konkursā “Mans brīvais laiks – saturīgi pavadīts laiks!”

No 2. līdz 13. aprīlim norisināsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) organizētais konkurss “Mans brīvais laiks – saturīgi pavadīts laiks!”, kura galvenais mērķis ir papildināt  bērnu zināšanas par ugunsdrošību un rīcību ārkārtas gadījumos.
Konkursā aicinām piedalīties bērnus no četru līdz četrpadsmit gadu vecumam, kuru uzdevums ir:
 bērniem no 4 līdz 6 gadu vecumam jāuzzīmē zīmējums par tēmu “Sveiciens ugunsdzēsējam glābējam!” (Šogad 17. maijā Ugunsdzēsībai Latvijā aprit 155 gadi, tā kā šī ir lieliska iespēja ugunsdzēsējus glābējus apsveikt profesionālajos svētkos!);
 bērniem no 7 līdz 14 gadu vecumam jāizpilda tests par ugunsdrošību tiešsaistē – vecumā grupās no 7 līdz 10 gadiem un no 11 līdz 14 gadiem. Nofotografēts radošais darbs bērna vecākam vai aizbildnim līdz 13.aprīlim jāatsūta uz e-pastu prese@vugd.gov.lv ar norādi – VUGD konkursam, norādot bērna vārdu, uzvārdu, vecumu un kontakttālruni, bet bērniem no 7 līdz 14 gadu vecumam jāizpilda attiecīgās vecuma grupas tests par ugunsdrošību tiešsaistē, testā norādot informāciju par savu vārdu, uzvārdu, vecumu un kontakttālruni.

Savstarpējās palīdzības platforma – kustība “Paliec mājās” aicina uz sadarbību un sniedz palīdzību

Marta izskaņā Latvijā norisinājās virtuālais hakatons HackForce, kura mērķis bija meklēt risinājumus koronavīrusa krīzes radītajiem izaicinājumiem. Starp uzvarētājiem ir arī kustība #paliecmājās – brīvprātīgo tīkls, kas bez maksas palīdz ar pārtikas un citu preču piegādi tiem, kas ir riska grupā, vai atrodas mājās karantīnā, kā arī palīdz ar suņu izvešanu pastaigās un miskastes iznešanu. Saņemt #paliecmājās palīdzību var jebkurš, zvanot pa tālruni 25661991 vai apmeklējot mājas lapu https://paliec-majas.lv/

Papildinātas higiēnas prasības sabiedriskās ēdināšanas un mazumtirdzniecības uzņēmumiem

Otrdien, 31. martā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards izdevis grozījumus 2020. gada 20. marta rīkojumā Nr. 39 “Par pārtikas aprites papildu regulējumu ārkārtējās situācijas laikā”, papildinot to ar jaunām prasībām sabiedriskās ēdināšanas un mazumtirdzniecības uzņēmumiem.
1) Turpmāk sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā ir jāievēro šādas papildu higiēnas prasības:

  •  jānodrošina apmeklētājiem iespēju rokas nomazgāt ar siltu ūdeni un mazgāšanas līdzekli vai tās dezinficēt pirms ēdienreizes, kā arī ieejot sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā un izejot no tā;
  • nodrošināt galdiņa dezinfekciju pēc katra apmeklētāja ēdienreizes;
  • iespēju robežās kases zonā izvietot norobežotas caurspīdīgas aizsargbarjeras – sienas.

No 1. aprīļa spēkā stājas jauna valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība; plānotais pacientu ietaupījums – līdz 25 miljoniem eiro gadā

Sākot no 1. aprīļa, Latvijā spēkā stājas Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rekomendēta valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība. Tā paredz, ka ārsti Latvijā, tāpat kā Igaunijā, Lietuvā un tādās turīgās valstīs kā Vācijā, Somijā, Nīderlandē, Dānijā, Zviedrijā un citās Eiropas valstīs, kompensējamo zāļu A saraksta receptēs norādīs zāļu aktīvo vielu, nevis zāļu nosaukumu. Savukārt aptiekās no vienādas iedarbības zālēm pacientam izsniegs tās zāles, kurām ir zemākā maksa. Šādu prasību paredz Ministru
kabineta noteikumi par kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču apmaksas kārtību(1) ,lai Latvija pārņemtu Eiropas praksi zāļu izrakstīšanā, kā arī novērstu situāciju, kad pacientiem jāiegādājas dārgākās zāles, ik gadu pārmaksājot ap 25 miljoniem eiro, lai arī zemākas cenas zāles ir tikpat kvalitatīvas un drošas un ar tādu pašu ārstniecisko iedarbību.

Kopsavilkums: atbalsta pasākumi nodokļu jomā COVID-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem

Lai operatīvi reaģētu uz COVID-19 krīzes izraisītajām ekonomiskajām sekām un sniegtu atbalstu nozarēm, uzņēmumiem un to darbiniekiem, šī gada 20. martā ir pieņemts vienots likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”. Tas paredz virkni atbalsta pasākumus nodokļu jomā uzņēmumiem, to darbiniekiem un saimnieciskās darbības veicējiem, ko turpmāk nodrošina Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Sociālā dienesta aicinājums!

Jaunjelgavas novada Sociālais dienests aicina pieteikties trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes ar bērniem un daudzbērnu ģimenes, kurām saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju ir grūtības nodrošināt bērnu pamatvajadzības (ēdināšanu), lai saņemtu pabalstu ēdināšanai katram bērnam EUR 30,00 apmērā.
Iesniegumu iesūtīt elektroniski uz e-pastu socdienests@jaunjelgava.lv vai pašrocīgi rakstītu iesniegumu atstāt pastkastītē pie Sociālā dienesta durvīm (Oškalna ielā 3a), vai novadu pagastu pārvaldēs. Iesniegumā OBLIGĀTI norādīt telefona numuru saziņai un naudas saņemšanas veidu (bankas kontā, skaidrā naudā).

Piedāvājam bezmaksas telefonisku psihologu konsultācijas:
Ruta Skrastiņa 65133653
Viktors Komisenko 26551217

Sāk darboties VID atbalsta tālrunis COVID-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem

Lai sniegtu operatīvu un izsmeļošu informāciju visiem uzņēmējiem, kuru darbību  ietekmējusi COVID-19 pandēmija, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) no šī gada 25. marta sāk darboties īpaši tam izveidota atbalsta tālruņa līnija 67120020.
Šis tālrunis darbosies darba dienās no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8.15 līdz plkst. 17.00, bet piektdienās no plkst. 8.15 līdz plkst. 8.15-15.45. Zvanot uz to, ikviens uzņēmējs un saimnieciskās darbības veicējs varēs saņemt VID konsultantu atbildes uz jautājumiem par to, kādas atbalsta iespējas nodokļu jomā ir pieejamas, un kā tās saņemt gadījumā, ja uzņēmējdarbību ir skārusi COVID-19 izraisītā krīze.

2020. gads pasludināts par Starptautisko augu veselības gadu

Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) 2020. gadu pasludinājusi par starptautisko augu veselības gadu, kas ir vienreizēja iespēja, lai palielinātu globālo izpratni par to, kā augu veselības
aizsardzība var palīdzēt mazināt badu, aizsargāt vidi un veicināt ekonomikas attīstību.
Augi ir ne tikai svaiga gaisa, bet arī pārtikas avots, tomēr rūpes par to veselību dažkārt tiek atstātas novārtā. Kā liecina starptautiskās Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas dati, katru
gadu augu kaitēkļu dēļ tiek zaudēti līdz 40% dažādu pārtikas kultūru, kas miljoniem cilvēku atstāj ar nepietiekamu pārtikas daudzumu un nopietni kaitē lauksaimniecības nozarēm.
Augu veselība arvien vairāk tiek apdraudēta. Klimata pārmaiņas un cilvēku darbība ir mainījušas ekosistēmas, samazinot bioloģisko daudzveidību un radot jaunas nišas, kur kaitēkļiem vairoties.
Tāpat ievērojami palielinājies starptautisko ceļojumu un tirdzniecības apjoms, kas ļauj kaitēkļiem un slimībām izplatīties visā pasaulē, nodarot lielu kaitējumu vietējiem augiem un videi.

ALTUM atbalsts uzņēmējiem ārkārtējās situācijas laikā

ALTUM krīzes skartajiem uzņēmējiem nodrošinās divus atbalsta instrumentus: garantijas banku kredītu brīvdienām un apgrozāmos līdzekļus darbības uzturēšanai.
Attīstības finanšu institūcija ALTUM uzņēmējiem, kuriem radušās objektīvas grūtības ar kredītiestādēs uzņemto saistību izpildi, piedāvās kredīta garantijas, kas ļaus bankām atlikt  pamatmaksājumu summas uz laiku līdz diviem gadiem, kā arī piesaistīt garantiju esošiem finanšu pakalpojumiem. Savukārt uzņēmumiem, kuriem būtiski mazinājies darbības apjoms un nepieciešami papildu resursi darbības uzturēšanai, tiks piedāvāti apgrozāmo līdzekļu aizdevumi ar atvieglotiem nosacījumiem.
Jauno atbalsta programmas noteikumus, kurus izstrādāja Ekonomikas ministrija un  ALTUM, šodien, 19. martā, apstiprināja Ministru kabineta ārkārtas sēdē. Plānots, ka abi finanšu instrumenti sāks darboties pēc saskaņošanas ar Eiropas Komisiju, orientējoši līdz marta beigām. Garantijām paredzēts finansējums 50 miljonu eiro apmērā, kas ļaus bankām restrukturizēt aizdevumus par kopējo summu par vairāk nekā 700 miljoniem eiro. Savukārt tiešo aizdevumu programma būs pieejama visu veidu uzņēmumiem, kuriem šā brīža krīzes apstākļos mazinājušies ikdienas darbības nodrošināšanai nepieciešamie līdzekļi. Aizdevumos uzņēmumiem ALTUM piešķirs kopumā 200 miljonus eiro.

KĀ SAMAZINĀT IZMAKSAS – No padoma līdz izmaiņu pieteikumam Sadales tīkls e-vidē

Apzinoties, cik nozīmīga tieši šobrīd ir saimnieciska un tālredzīga elektrības pieslēguma izmantošana mūsu klientiem, un rūpējoties par valsts ekonomikas stabilitāti kopumā, Sadales tīkls ir apkopojis un dalās ar padomiem – risinājumiem izmaksu samazināšanai.

Izvērtējiet savu pieslēgumu laikus un pielāgojiet to «Sadales tīkls» e-vidē!
 Aprēķiniet, vai slodze ir atbilstoša elektrības lietošanas paradumiem. Slodzes aprēķina kalkulators
 Salīdziniet un izvērtējiet, vai tarifs ir efektīvs. Tarifu aprēķina kalkulators
 Izvērtējiet, vai pieslēgums šobrīd ir nepieciešams. Lasiet vairāk: Risinājumi izmaksu samazināšanai
Ja vēlaties saņemt individuālu padomu, aicinām mājaslapā ātri un vienkārši pieteikties e- konsultācijai.  Pieslēguma tehnisko informāciju aplūkojiet un nepieciešamās izmaiņas piesakiet mūsu
klientu portālā e-st.lv.
Pirms lēmuma pieteikt pieslēguma ierobežojumus uz laiku, būtiski pievērst uzmanību tam, kādi ir noteikumi, lai vēlāk tos atceltu. Vairāk informācijas: sadalestikls.lv
Sekojot līdzi ārkārtas situācijas raisītajām izmaiņām Latvijas iedzīvotāju ikdienā, Sadales tīkls aktīvi strādā, lai rastu pārdomātas un tālredzīgas iespējas efektīvai elektrības pieslēgumu lietošanai un veicinātu atbilstošu sabiedrības rīcību. Izvērtējiet situāciju izsvērti un atbildīgi, un mēs jūs atbalstīsim!

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »