Calendar

Nov
4
Tre
Leļļu teātra “Tims” koncertprogramma “No pasakas ar dziesmu”
Nov 4 @ 16:00
Nov
8
Sve
Izrāde “Silvija” Jaunjelgavas kultūras namā
Nov 8 @ 15:00

!!! Biļetes tiek tirgotas tikai iepriekšpārdošanā kultūras nama 2.stāvā (tel. 2739279). Biļetes cena – 5 Eur, senioriem – 3 Eur. 

!!! Pensionāru padomes locekļiem ielūgumi bez maksas – tos var saņemt kultūras namā. 

Nov
11
Tre
Lāčplēšu diena
Nov 11 @ 16:00

Pilsētas kapos, pie Neatkarības karā kritušo piemiņas vietas, plkst. 16:00 notiks Lāčplēšu dienas piemiņas mītiņš. Iedzīvotāji aicināti pievienoties, ievērojot noteiktos distancēšanās ierobežojumus.

Šogad Lāčplēšu dienu aicinām svinēt,  iededzot svecītes pagalmos un māju logos. Jaunjelgaviešus aicinām doties uz piemiņas vietām – Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem veltīto stēlu Daugavmalā un Neatkarības karā kritušo piemiņas vietu pilsētas kapos un nolikt svecītes, pieminot tos, kuri mums izcīnīja neatkarīgu valsti.

Paldies par sapratni un drošības pasākumu ievērošanu!

Jan
20
Tre
Barikāžu piemiņas dienas ugunskuri Jaunjelgavā
Jan 20 @ 18:00 – 20:00
Barikāžu 30.gadadienai veltīta akcija “Iedegsim ugunskurus – Gaismai, Brīvībai un Latvijai!”
Tautas atmoda, kuras laikā tika nosprausts ceļš uz Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu, rūdījusies 1991. gada janvāra barikāžu ugunīs. Šogad aprit 30 gadi kopš šo liesmu gaismā pavadītajām dienām. Arī jaunjelgavieši, patriotisko jūtu un drosmes vadīti, piedalījušies Barikāžu dienās Rīgā.
20. janvārī plkst.18.00 aicinām ikvienu iedegt ugunskuru savas mājas pagalmā un kopīgi radīt Barikāžu ugunskuru vakaru Jaunjelgavā, godinot barikāžu dalībniekus un nesot sevī pārliecību par Latvijas nākotni.
Lielāki un mazāki ugunskuri tiks iedegti daudzviet pilsētā: pie pirmā Latvijas satiksmes ministra Hermanovska pieminekļa, pie biedrības “Radu māja”, Vecpilsētas laukumā, pie Lāčplēša kara ordeņa stēlas, pie Sociālā dienesta, pie vidusskolas, Liepu parkā, pirmsskolas iestādes “Atvasīte”, Daugavas krastā, kā arī ģenerāļa Jura Vectirāna, Māra Kalēja, Jāņa Čūdera, Edgara Rudaka un Irēnas Kruopes māju pagalmos un citviet.
Katram no ugusnkuriem dots savs vārds, piem., “Gaismas nesējs”, “Brīvības ugunskurs”, “Atmiņu ugunskurs”, “Patriotisma ugunskurs”, “Stratēģiskais”, “Latvju dzīvesziņa” u.c.
Aicinām ikvienu pievienoties un iekurt Barikāžu ugunskuru!
Ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus, pie ugunskuriem uz brīdi pulcēties atļauts tikai vienas mājsaimniecības ietvaros. Ugunskurus aicinām apskatīt arī braucot automašīnās. Visvairāk tos redzēsiet uz Jelgavas ielas, kā arī Liepu, Lielās Daugavas Lauku ielas u.c.
Lai saglabātu vēsturē šo īpašo dienu, daudzie ugunskuri tiks iemūžināti video versijā. Esam saņēmuši atmiņu stāstījumus no mūsu iedzīvotājiem, ar kuriem padalīsimies kultūras nama feisbuka lapā.
Paldies par atbalstu sakām: kultūras veicināšanas biedrībai un biedrībai “Radi”, Jaunjelgavas vidusskolai, pirmsskolas izglītības iestādei “Atvasīte”, pensionāru padomei, pašvaldības sociālajam dienestam un komunālajai nodaļai, Jaunjelgavas zemessargiem kā arī Vectirānu, Kalēju, Čūderu, Rudāku, ģimenēm, I.Vilnei, J. Bruzgulim, I. Kruopei un citiem atsaucīgiem cilvēkiem.
Gods un cieņa mūsu drosmīgajiem līdzcilvēkiem!
Jūn
14
Pir
Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām
Jūn 14 @ 10:55
Šī gada 14. jūnijā aprit 80 gadu kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu.
Pieminot deportāciju upurus, 14. jūnijā no plkst. 11.00 pasākumā ar nosaukumu “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” vienlaikus visā Latvijā tiks lasīti 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi. Piemiņas pasākumi notiks arī tautiešu mītņu zemēs ārpus Latvijas.
Jaunjelgavas novadā vārdu lasīšana notiks Jaunjelgavas kultūras namā, Jelgavas ielā 31. Šeit kopumā tiks lasīti 139 deportēto cilvēku vārdi. Lasījumus veiks Jaunjelgavas amatierteātra dalībnieki.
Pasākumu Jaunjelgavas novadā rīko Jaunjelgavas novada dome sadarbībā ar kultūras namu.
Lasījumi tiks straumēti reāllaikā platformās LSM.lv un LNB.lv, kur būs pieejama “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” izstrādāta digitāla Latvijas karte ar apkopotām saitēm uz tiešraidēm no pasākumiem pašvaldībās. Šajā kartē vēlāk tiks ievietoti arī piemiņas pasākumu videomateriāli, kā arī dati par deportētajiem, lai veidotu un attīstītu publiski pieejamu tiešsaistes platformu, kas vizualizē deportācijas Latvijā, palīdzot aptvert apmēru un sekas, parādot statistiku un vienlaikus ļaujot izsekot individuāliem izvesto cilvēku stāstiem.
Piemiņas pasākumu “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” rīko Valsts prezidenta kanceleja un Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar ekspertiem no Latvijas Nacionālā arhīva, “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” un sabiedriskajiem medijiem.
Jūl
16
Pie
Jaunjelgavai 375! “Magdalēnas svinības Fridrihštatē”
Jūl 16 @ 18:00
 • No 18.00 Svētku oficiāla atklāšana uz Elizabetes Magdalēnas vārdā nosauktās ielas :

1. Magdalēnas sveiciens un svinīgās uzrunas
2. Novada amatiermākslas kolektīvu sveicieni Jaunjelgavai no: vokālā ansambļa “MILARE”, deju kolektīviem “Atvars”, “Kodoliņš”, “Kodols”; “Kvēlziedes”, “Vīzija”, amatierteātriem “Dūdenīši”, “Pirmā prognoze”, kora “Vīgante”, folkloras kopas “Lauce”, popgrupas “Fridrihštate”.
3. Jaunjelgavas mākslas klases audzēkņu darbu izstāde pie lielā šķūņa sienas
4. Zāļu tējas vārīšana un izbraucieni karietē

 • Bibliotēkas veidotā izstāde ar Jaunjelgavas durvju fotogrāfijām “Aiz katrām durvīm ir pasaule cita”- Uzvaras ielā 1
 • No 18-iem Amatnieku tirdziņš Vecpilsētas parkā
 • No 20.00 Mākslas plenēra noslēgums un gleznu izstādes “Vasaras krāsas’ atvēršana Vecpilsētas parkā. Tikšanās ar māksliniekiem.
  Izstādes darbi skatāmi arī kultūras nama izstāžu zālē un pagalmiņā.
 • Sienas gleznojuma- “Senais stāsts uz mūra” atvēršana apmeklētājiem kultūras nama pagalmiņā.
 • Spēlē džeza pianists Jānis Irbe
 • No 21.30 “Ielu muzikanti” uzspēlē jūsu priekam”- pastaiga pa Vecpilsētas parku. Spēlē Uldis Leiškalns, Indra Kumsāre, Uldis Deigelis, Lauris un Meinards Suvaizdi, Kristaps Golovackis, “Badaraga” Naktsvijoļu duets.
 • Džeza trio performance kultūras nama pagalmmiņā.
 • Atvērtas kafejnīcas Vecpilsētas parkā
 • No 23.00 Mākslinieces Elitas Patmalnieces darbu video projekcijas Vecpilsētas parkā.
Jūl
17
Ses
Jaunjelgavai 375! “Magdalēnas svinības Fridrihštatē”
Jūl 17 @ 10:00
 • 10.00 – Pilsētas modināšana svētkiem kopā ar vokālo ansambli “Anemone”
 • No 12.00 Staburaga muzikālās apvienības atvērtais mēģinājums uz pontona pie pārceltuves
 • No 13.00 Laivu un citu peldrīku parade un draudzīga sacenšanās Daugavā. Citi pārsteigumi.
 • 15.00 – 17.00 “Piedzīvojumu parks” Vecpilsētas laukumā: izrāde “Gliemezīša piedzīvojumi”, “Lielie Burbuļi”, mazais mājas zooloģiskais dārzs, muzikālā vingrošana kopā ar deju kolektīvu “Kodoliņš”, dziedāšana līdzi popgrupai “Fridrihštate’ u.c.
 • No 15.00 Izlaušanās spēle kultūras nama pagrabiņā
 • *Vakara programma Liepu parka estrādē:
  • 19.00 Ebreju mūzikas grupas “Riga Klezmer Band” koncerts
  • 20.00 Grupas “BET BET” 30 gadu jubilejas koncerts
   Koncerti bez maksas, ar IEEJAS KARTĒM, kuras var saņemt kultūras namā, vai sazinoties pa tālr.29497587. Ieeja Liepu parkā no 17.30.

  17.07.2021.vakara programmu Liepu parka var apmeklēt, uzrādot digitālo sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai infekcijas pārslimošanas faktu, vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Sertifikātus var lejuplādēt tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv , atgādinām arī, ka uz pasākumu obligāti jāņem līdzi arī personu apliecinošs dokuments, lai varētu apliecināt sertifikāta atbilstību.

  • No 21.30 grupu “Laimīgs gadījums” un “Smaržo pēc lietus” atvērtie mēģinājumi Vecpilsētas parkā
  • No 23.00 Mākslinieces Elitas Patmalnieces mākslas darbu video projekcijas Vecpilsētas parkā
Ebreju mūzikas grupas “Riga Klezmer Band” koncerts
Jūl 17 @ 19:00

Ebreju mūzikas grupas “Riga Klezmer Band” koncerts

Koncerti bez maksas, ar IEEJAS KARTĒM, kuras var saņemt kultūras namā, vai sazinoties pa tālr.29497587. Ieeja Liepu parkā no 17.30.

17.07.2021.vakara programmu Liepu parka var apmeklēt, uzrādot digitālo sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai infekcijas pārslimošanas faktu, vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Sertifikātus var lejuplādēt tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv , atgādinām arī, ka uz pasākumu obligāti jāņem līdzi arī personu apliecinošs dokuments, lai varētu apliecināt sertifikāta atbilstību

Grupas “BET BET” 30 gadu jubilejas koncerts
Jūl 17 @ 20:00

Grupas “BET BET” 30 gadu jubilejas koncerts

Koncerti bez maksas, ar IEEJAS KARTĒM, kuras var saņemt kultūras namā, vai sazinoties pa tālr.29497587. Ieeja Liepu parkā no 17.30.

17.07.2021.vakara programmu Liepu parka var apmeklēt, uzrādot digitālo sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai infekcijas pārslimošanas faktu, vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Sertifikātus var lejuplādēt tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv , atgādinām arī, ka uz pasākumu obligāti jāņem līdzi arī personu apliecinošs dokuments, lai varētu apliecināt sertifikāta atbilstību

Jūl
18
Sve
RADU svētku tirgus- biedrības “Radi” tirgus laukumā
Jūl 18 @ 09:00

No 9.00 RADU svētku tirgus- biedrības “Radi” tirgus laukumā

Jūl
31
Ses
KAPU SVĒTKI SUNĀKSTES KAPOS
Jūl 31 @ 11:00

KAPU SVĒTKI SUNĀKSTES KAPOS 31. jūlijā:

 • BAZNĪCAS KAPOS plkst. 11.00
 • BEITĀNU KAPOS plkst. 12.30
 • ZILKALNES KAPOS plkst. 14.00
Aug
21
Ses
Kapusvētki Seces pagasta kapos
Aug 21 pilnas dienas

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »