Kategorija: Sabiedrība

Svecīšu vakars Jaunjelgavas un Totēnu kapos

 

Vingrošana senioriem Jaunjelgavas jaunatnes iniciatīvu centrā

Vingrošana Jaunjelgavas jaunatnes iniciatīvu centrā

Jaunjelgavas novada iedzīvotāji aicināti pieteikt elektroiekārtu bezmaksas izvešanu

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumiem SIA “Eco Baltia vide” un veikaliem “top!” šķirošanas kampaņā Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons” aicina Jaunjelgavas novada iedzīvotājus līdz 21.septembrim pieteikt nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu bezmaksas izvešanu no savām mājsaimniecībām vai uzņēmumiem. Piedaloties akcijā, ir iespēja laimēt noderīgas balvas – veikalu “top!” dāvanu kartes 20 un 30 eiro vērtībā.

Pieteikties elektronikas izvešanai var, aizpildot reģistrācijas anketu šeit – https://ej.uz/elektronikas_skiratlons, zvanot pa tālr. 27853830 vai rakstot uz e-pastu elektronika@ecobaltiavide.lv, norādot precīzu adresi, apjomu un kontaktinformāciju.

Sarunu festivālā LAMPA var piedalīties arī Jaunjelgavā

Sarunu festivāls LAMPA vienmēr atradīs veidu, kā sarunām par svarīgāko neapdzist. Arī šogad festivāls notiks un to būs iespējams piedzīvot, kā ierasts, bez maksas digitāli un klātienē. Pasaule mainās – sarunām ir jāturpinās! Festivālu Lampa Jaunjelgavā organizē Kultūras veicināšanas biedrība, atbalsta novada kultūras nams un pašvaldība.

  • Laiks –  no 3. līdz 5. septembrim 2020.
  • Vieta – Jaunjelgavas novada kultūras nama 1.stāva izstāžu zālē.

Mēs aicinām skatīties digitāli un piedzīvot LAMPU kopā!

LIAA Biznesa inkubatoros gaida jaunos uzņēmējus

Uzņēmumi, kuri izstrādājuši inovatīvus produktus vai pakalpojumus un vēlas attīstīt savu uzņēmējdarbību, tiek aicināti pieteikties uzņemšanai 14 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoros. Pieteikumus pirmsinkubācijas (PINK) un inkubācijas (INK) programmās varēs iesniegt no 1. līdz 20. septembrim. PINK programmā tiks uzņemti 257 topošie uzņēmēji, bet inkubācijas programmā – 76 uzņēmumi.

Bezmaksas attālinātas juridiskās konsultācijas būs pieejamas arī turpmāk

Novērtējot iedzīvotāju pieprasījumu pēc valsts nodrošinātām attālinātām juridiskām konsultācijām, kas norisinājās šā gada maijā un jūnijā, Juridiskās palīdzības administrācija sadarbībā ar juridiskās palīdzības sniedzējiem un biedrību “Skalbes” arī turpmāk organizē attālinātas juridiskās konsultācijas iedzīvotājiem.

No š.g. 1. septembra līdz 30. novembrim darba dienās plkst. 12.00 – 16.00 ikvienam būs iespēja saņemt informāciju par savām tiesībām un tiesisko interešu aizsardzību juridisku strīdu risināšanā. Konsultāciju tēmas: ģimenes tiesības, aizsardzība no vardarbības, darba tiesības, saistību izpilde, zaudējumu piedziņa, maksātnespējas process u.c.

Jautro burbuļu ballīte bērniem Daudzevā

28.jūlijs – Pasaules Hepatīta diena

28.jūlijā tiek atzīmēta Pasaules Hepatīta diena. Tās laikā sabiedrība tiek informēta par vīrushepatītiem, pastiprināti tiek pievērsta uzmanība vīrushepatītu profilaksei, kā arī kontroles pasākumiem un veselības pārbaužu veikšanai.

Hepatīts ir aknu iekaisums, ko nereti mēdz dēvēt arī par “dzelteno kaiti”, jo ādas un gļotādu dzelte var būt viena no aknu iekaisuma izpausmēm. Aknas ir ļoti svarīgs orgāns cilvēka organismā, kas piedalās gremošanas procesā, attīra asinis un cīnās ar infekcijām. Aknu iekaisumu var izraisīt pārmērīga alkohola lietošana, toksīni, atsevišķi medikamenti vai arī dažas slimības (ģenētiskas, vielmaiņas vai autoimūnās saslimšanas, aptaukošanās). Tomēr visbiežāk hepatītu izraisa vīrusi. Vīrusu izraisītu hepatītu dēvē par vīrushepatītu. Izplatītākie ir vīrushepatīts A (VHA), vīrushepatīts  B (VHB) un vīrushepatīts  C (VHB), taču sastopami arī D, E, G un TT vīrushepatīti.

Kapusvētki Daudzeses pagasta kapsētās 

Kapusvētki Daudzeses pagasta kapsētās ar luterāņu mācītāju notiks 25.jūlijā:

  • 11:00 –  Smaļķu kapos
  • 12:30 –  Caunes kapos
  • 13 :00 – Viesītes kapos
  • 14:30  – Māršavu kapos
  • 16 :00 – Daudzeses kapos

………………………………………………………………………………

Kapusvētki Daudzeses pagasta kapsētās ar katoļu priesteri:

  •  18.jūlijā plkst. 12:00 – Māršavu kapos
  •  26.jūlijā plkst.15:00 – Smaļķu kapos
  • 26.jūlijā plkst.16:30 – Daudzeses kapos

 

 

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Translate »